spin

O nasKim jesteśmy?

Krótko

Ewangelizatorzy Lednicy to grupa ludzi, którzy główny obszar swojego działania odnajdują w nieco nietypowym miejscu, bo poza Polem Lednickim. Jesteśmy posłani głównie do osób, które większość Spotkania spędzają na tzw. krańcach, którym do wspólnej modlitwy raczej się nie spieszy. Poprzez osobistą rozmowę, świadectwo naszego życia z Bogiem, dzielenie się uśmiechem i dobrym słowem staramy się dotrzeć do nich z Dobrą Nowiną.

Na co dzień większość z nas to uczniowie liceum i studenci, chociaż z roku na rok zakres naszego wieku zwiększa się coraz bardziej – w 2014 roku gościliśmy w swoich szeregach zarówno Pana Kazimierza, który młodzieńcem nie jest już od jakiegoś czasu oraz Martę, która w tamtym czasie miała niecały rok:)

Mimo, że na czas rekolekcji przed oraz samej Lednicy zjeżdżamy się z niemalże każdego zakątka Polski, to utrzymujemy kontakt przez cały rok – podczas naszych spotkań nawiązały się wieloletnie przyjaźnie, a także poznały się aktualne małżeństwa!

Dłużej

Dla tych, którzy wiedzy o nas spragnieni są wyjątkowo mocno, zamieszczamy artykuł, który w 2014 ukazał się w gazecie Hbr 4,12:

Pierwsza sobota czerwca. Jak co roku podczas Spotkania Lednickiego dziesiątki tysięcy młodych ludzi uwielbia Boga śpiewem, tańcem, wspólną modlitwą. Radość ze spotkania z żywym Chrystusem rozpiera serca całej zgromadzonej młodzieży. Ale czy możemy mieć pewność, że wszyscy, którzy pojawili się tego dnia na Polach przyjechali tutaj, aby pogłębić swoją osobistą relację z Jezusem? Czy wszyscy zgromadzeni zainteresowani są treściami przygotowanymi przez Organizatorów?

Gdy swój wzrok skierujemy trochę dalej, na krańce Pól Lednickich, naszym oczom ukaże się smutny widok hałasującej młodzieży, bynajmniej niezainteresowanej wydarzeniami toczącymi się na Rybie. Ich postawa wielu mogłaby oburzać, ale czy rzeczywiście powinna? Przecież zadaniem Lednicy jest pomoc młodemu człowiekowi w spotkaniu z jedynym Zbawicielem i Panem – Chrystusem. Należy więc raczej cieszyć się z tego, że Bóg przyprowadził ich tego dnia właśnie tutaj. Że troszczy się o to, aby Ewangelia dotarła do wszystkich. Bo czy to nie właśnie ta młodzież z kresów Lednicy, pozornie wyłączona ze Spotkania, nie jest jego najważniejszą częścią?

Kiedy po raz kolejny przyjrzymy się obrazowi kresów, tym razem nieco dokładniej, wśród rozbieganego tłumu dostrzeżemy osoby w charakterystycznych niebieskich koszulkach. Oto właśnie, obok księży, braci i sióstr zakonnych, robotnicy winnicy pańskiej nad Jeziorem Lednickim – Ewangelizatorzy Lednicy. Po raz pierwszy pojawili się na Polach w 2003 roku i tylko Duch Święty mógłby nam opowiedzieć, jak wiele za ich pośrednictwem zdziałał już w sercach młodych katolików od tego czasu.

O tym, jak wielka jest potrzeba ewangelizacji tego dnia mówi nam świadectwo Krzyśka: Ja w ewangelizacji na Lednicy biorę udział od 2007 roku. Dlaczego? Ponieważ kiedyś byłem jedną z tych osób, które czas Spotkania spędzają w krzakach na obrzeżach Lednicy i bynajmniej nie odmawialiśmy tam różańca… I miałem tam wtedy taki moment, że wyszedłem z tych krzaków, usiadłem na końcu sektorów i czekałem, w sercu mając nadzieję, że ktoś do mnie podejdzie. Dziś wiem, że gdyby ktoś mi wtedy opowiedział o Bogu, który mnie kocha, to nawróciłbym się z miejsca. Nikt niestety nie podszedł. I nawróciłem się dopiero kilka lat później. Stąd bierze się moja motywacja do ewangelizacji na Lednicy. Wiem, że jest tam wielu ludzi takich jak ja wtedy. I wiem, że nas – ewangelizujących, jest wciąż za mało.

No właśnie – mimo, że każdego roku liczba ewangelizatorów Spotkania Lednickiego rośnie, to wciąż nasza ilość nie pozwala na dotarcie z Ewangelią do wszystkich osób zgromadzonych na obrzeżach Pola. Kto więc może do nas dołączyć? ‚Poszukujemy ludzi, którzy w swoim sercu noszą pragnienie niesienia Dobrej Nowiny innym, opowiadania o tym, jaki jest Chrystus. Z radością przyjmiemy każdego, kto odważnie da się poprowadzić Duchowi Świętemu i będzie przy tym pamiętać, że to właśnie On, a nie człowiek, ewangelizuje.’ mówią koordynatorzy, na co dzień formujący się we Wspólnocie Św. Jacka, działającej przy klasztorze Oo. Dominikanów w Poznaniu, która zajmuje się organizacją ewangelizacji w trakcie Lednicy. ‚Wymaganiami, które dodatkowo powinien spełniać kandydat na ewangelizatora jest ukończenie osiemnastego roku życia, przynależność do wspólnoty oraz wypełnienie formularza, który co roku w okolicach marca pojawia się na stronie internetowej Stowarzyszenia Lednica 2000.’ dodają.

A może to właśnie Ciebie Pan Bóg powołuje dziś do włączenia się w szeregi Ewangelizatorów Lednicy? Następne spotkanie już 7. czerwca 2014, wyrusz z nami głosić Dobrą Nowinę młodym!

@ 2015 EventME - Ewangelizatorzy Lednicy