spin

FAQPrzeczytałeś wszystkie informacje na stronie i nadal masz jakieś wątpliwości?
W tej sekcji znajdują się odpowiedzi na pytania, które zadajecie nam najczęściej.
Jeśli po zapoznaniu się z nimi wciąż masz jakieś wątpliwości – napisz do nas, na pewno odpowiemy!:)

Rekolekcje rozpoczynamy 29 maja wieczorem. Środa to dzień zawiązania wspólnoty, czas kiedy poznajemy się i integrujemy. Kolejne dni to czas pracy, formacji, warsztatów i – przede wszystkim- wspólnej modlitwy oraz uwielbiania Boga.

W sobotę, 1 czerwca, rozpoczynamy dzień Mszą św. w ośrodku w Otorowie, a następnie wspólnie jedziemy na Pola Lednickie, gdzie rozpoczynamy głoszenie 🙂

Należy być pełnoletnim.
Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, ale masz ukończone 16 lat to możesz do nas dołączyć. Wymagana jest wtedy zgoda rodziców (prawnych opiekunów) oraz duszpasterza wspólnoty, w której się formujesz.

Dokładamy wszelkich starań, aby udział w rekolekcjach był dla ewangelizatorów, jednakże za wiele rzeczy musimy zapłacić, dlatego też koszt rekolekcji wynosi dla przyjeżdżających :

  • w środę – 180 zł,
  • w czwartek – 150 zł,
  • w piątek – 120 zł,
  • w sobotę – 50 zł.

Każdy ewangelizator proszony jest o przedpłatę w wysokości 50 zł, która jest bezzwrotna. Wpłacenie przedpłaty jest konieczne do przyjęcia na rekolekcje.

Napisz do nas – pieniądze nie mogą być przeszkodą dla szerzenia Dobrej Nowiny. Postaramy się wspólnie zaradzić temu problemowi 😉
Nie jest to konieczne, gdyż podczas rekolekcji nasi Kapłani będą spowiadać. Jednak jeśli masz możliwość – zrób to wcześniej. Bycie w łasce uświęcającej jest fundamentem życia chrześcijańskiego, więc miarą dojrzałości w wierze jest dbałość o swoją relację z Bogiem.
Na pewno nie możesz zapomnieć o Piśmie Świętym! Przed rekolekcjami dostaniesz również maila, w którym dowiesz się co dodatkowo ze sobą zabrać 🙂

Napisz do nas maila na adres: ewangeizatorzy@lednica2000.pl. Sprawdzimy co się stało i niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą.

Tak, jeśli masz już doświadczenie w ewangelizacji i formujesz się we wspólnocie ewangelizacyjnej.
Zachęcamy jednak, abyś zrobił wszystko, by móc być z nami podczas rekolekcji. Jest to czas formacji, przygotowania do posługi, ale przede wszystkim umocnienia w wierze dzięki życiu we Wspólnocie i wspólnej modlitwie.
Rekolekcje odbywają się w Domu Rekolekcyjnym w Otorowie. Dokładny adres oraz mapkę dojazdu dostaniesz od nas w mailu ze szczegółowymi informacjami dwa tygodnie przed rekolekcjami.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby tak było, obiecać tego jednak nie możemy (w zależności od ilości małżeństw i uczestników rekolekcji).

Nie zapewniamy zorganizowanego transportu powrotnego –  jednak bez obaw, nie zostawimy nikogo bez opieki do momentu opuszczenia przez niego Pól 🙂

Co roku zdarzają się osoby, które pomimo zapisania się na rekolekcje, nie przyjeżdżają. Każdorazowo powoduje to ponoszenie przez nas kosztów związanych z przygotowaniem większej ilości jedzenia, koszulek i materiałów ewangelizacyjnych. W przeszłości sytuacja ta powtarzała się coraz częściej, dlatego byliśmy zmuszeni wprowadzić system przedpłat.

Nie ma ku temu przeciwwskazań, ale podczas rekolekcji uczestnicy nie mogą posługiwać muzycznie, robią to osoby do tego wyznaczone.